STEM Akademi olarak, 21. yüzyıl  eğitim hedeflerini kendimize yol olarak belirledik ve kolektif bir vizyon geliştirdik. Bu yolda, kendimizi geliştirmek adına dünyada var olan  sistemleri araştırdık. Kopyacı ve ezberci olmayı reddederek,  var olan sistemlerin üzerine eklemeler yaparak, ülke menfaatleri doğrultusunda düzenlemelerle en iyisine ulaşmak amacıyla çalışmalar yaptık.

21. Yüzyıl temalarına ve STEM alanındaki bilgilere hakim olmak öğrencilerin başarıları için gereklidir. Bizler de, yaşamlarındaki problemleri pratik yollarla çözebilen nesillerin akademik yaşamlarındaki problemleri de kolayca çözebileceklerine ve ülke kalkınmasında aktif olarak rol alabileceklerine inanıyoruz. Bunun için de, belirli kalıplar içine sıkışan ve duvarlar arasında kalan eğitim sisteminin dışına çıkılmasını hedefliyoruz. Yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile, öğrenilen bilgilerin gerçek hayatla bağlantısını kurarak öğrenciler için anlaşılır kılınmasını sağlıyoruz.

Bizler, düşünen ve sorgulayan beyinlere, doğru bilgi süzgeçlerini kullanmayı öğretmek için, bugün ve bugünden sonra emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yolda, yenilikçi ve ülke menfaatine olan tüm fikirlere açığız. Tüm bunlar doğrultusunda, araştırmaya ve üretmeye hevesli, hayatı çoklu bakış açısıyla değerlendirebilen nesillerin yetişmesi idealiyle  STEM Akademi olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.