Lego® Education: Kodlamaya Meraklı Zihinleri Nasıl Teşvik Ederiz?

Bugünü kodlayarak yarını inşa et!

Bugün okula başlayan her üç çocuktan ikisi, gelecekte şu an var olmayan iş alanlarında çalışacak. 2020 yılında, STEAM (Bilim Teknoloji Mühendislik Sanat Matematik) ile ilişkili 2 milyonun üzerinde iş alanının olması bekleniyor. Öğrencilere temel kodlama becerilerini genç yaşlarda öğretmek, onları yarının STEM temelli iş alanlarına hazırlamak anlamına gelmektedir. STEM ve kodlama ile kazanılan yetenekler, aynı zamanda çocukların farklı kariyerlerde de kullanabilecekleri ve hayat boyu işlerine yarayacak becerilere sahip olmalarını sağlayacaktır.

Kodlama bilgisi, yazmak bilgisi gibi öğrencilere nasıl organize olunacağını, nasıl iletişim kurulacağını ve yeni fikirleri nasıl ifade edebileceklerini öğretir. Coğrafi, kültürel ve yaş sınırlarını aşan evrensel bir dil olarak kabul edilen Kodlama ile, öğrencilerin öğrendiği “problem çözme becerisi”, hayatlarında hemen hemen her konuda işlerine yarayacaktır.

Erken dönem kodlama kavramlarını kazandırmayı amaçlayan #CodingExpress ve diğer yönleriyle #STEAM eğitimini bir de Lego® Education ile keşfedebilirsiniz! Daha fazla bilgi için:
https://education.lego.com/en-us/back-to-school?cmp=Brand-GLO-Brand-SOC-Sep-18-BTSinfographic-POST-Twitter-TwitterInfographic-ED-LEGO-
#LimitlesswithLEGO #LEGOcoding #CodingExpress #STEAM #STEM