THE TELEGRAPH GAZETESİ STEM ÖDÜLLERİ 2019

Telegraph‏ Gazetesi üniversite öğrencilerine sanayinin önde gelen firmalarına yeteneklerini göstermeleri için bir şans sunuyor. 6. yılında STEM Ödülleri öğrencilerden endüstrilerimizin yaşadığı zorluklara bakıp çözün önermenizi bekliyor. Eğer çözüm öneriniz kazanırsa kariyer deneyimi ve 25.000 Sterlin kazanacaksınız.
Belirlenen kategoriler, sponsorlar ve sponsorların problemleri şu şekilde:

Savunma Teknolojileri (Sponsor Firma: BAESystemsplc)

Her geçen gün biraz daha bağlantılı hale geliyoruz. Kullandığımız teknoloji ve kişisel ekipmanlarımız diğer insanlar ve varlıklarımızla iletişim kurabiliyor. Silahlı kuvvetler ekipmanları ile nasıl etkileşim içinde olacak? Geleceğin silahlı kuvvetleri gelecekle nasıl bağlantı haline olmalı ve hangi ekipmanlara ihtiyaç var?
Elektrik (Sponsor Firma @RollsRoyce)

Makineler elektrik gücü ile çalıştığında ısı düşürülmesi büyük problem haline geliyor. Var olan çözümlerle karşılaştığında elektrikle çalışan makinelerin karbon ayak izini ve ağırlığını azaltacak termal ısı yönetimi fikirleri bekleniyor.

Innovasyon (Sponsor Firma: Semta)

İngiltere’de her 10.000 çalışan için 71 endüstriyel robot var ki bu sayı Almanya Japonya gibi rakiplerle kıyaslandığında geride kalıyor. Robotik endüstriyel süreci etkin hale getirmek için nasıl kullanılabilir?

Sağlık (Sponsor Firma: GSK)

Dünya Sağlık Örgütün Onyedi öncelikli Sürdürülebilir Gelişim Hedefi belirledi. GSK da bu hedefler doğrultusunda yeni aşılar, ilaçlar geliştirmeyi ele alıyor. Bilim, mühendislik ve teknoloji bu hedeflere ulaşmak için nasıl yardım edebilir?

Otomotiv Teknolojisi (Sponsor Firma McLaren)

Karbon fiber gibi hafif materyaller tüm araçlar için önemli hız ve verimli çalışma imkanı sağlıyor. Yüksek performans sağlamak için hafiflik avantajı sağlayabilecek hangi yeni materyaller ya da süreçler kullanılabilir?

Sponsorların sunduğu problem başlıkları için: https://www.telegraph.co.uk/education/stem-awards/stem-hq/everything-you-need-to-know-about-entering/

Katılım için son tarih Şubat 2019. Aynı ay içinde sponsorlar 5 favori seçecek. Mart 2019’da @Telegraph ‏ gazetesinde açıklanacak adaylar sponsorlara aynı ay içinde sunum yapacak ve her kategoriden finale çıkan adaylar belirlenecek. Nisan ayında adaylar son bir sunum yapacak ve kazanan haziran ayında Londra gerçekleştirilecek ödül töreninde açıklanacak.

Ayrıntılı bilgi için: https://www.telegraph.co.uk/education/stem-awards/stem-hq/everything-you-need-to-know-about-entering/